T: +420 725 535 850        E: miriam@m-fyzio.cz

McKenzie metoda pro odstranění bolestí zad

Naučte se, jak zacvičit s bolestí

Mezinárodně uznávaná McKenzie metoda vám pomůže, pokud:

  • trpíte bolestí v oblasti bederní páteře a sedacího nervu
  • potýkáte se s artrózou kyčlí, bolesti hýždí, ramen nebo paží
  • máte potíže se předklonit, jste ztuhlí a bolaví
  • pozorujete občasné mravenčení nebo poruchy citlivosti v chodidlech nebo rukou
  • nevíte si rady s dlouhodobou bolestí loktů nebo kolen

Poznáváte se? Pojďme bolest porazit společně!

McKenzie metoda zmírňuje bolest už během první terapie. Základem je odborná diagnostika a sestavení cílené terapie na míru vaším potřebám. V procesu léčby navíc nejste jen pasivní pozorovatel – terapie probíhá s vaší aktivní asistencí. Naučíte se naslouchat potřebám vašeho těla, a bolesti tak dlouhodobě předcházet. 

Proč zrovna McKenzie?

Diagnostika - Prevence - Léčba

Tuto desítkami let prověřenou metodu využívají fyzioterapeuti, rehabilitační lékaři, ortopedi, neurologové, neurochirurgové, praktici a chiropraktici po celém světě, aby pomohli pacientům s problémy v oblasti krční, hrudní a bederní páteře, nebo s poruchami periferních kloubů.

Základem je individuálně sestavené cvičení založené na opakovaných pohybech a setrvalých pozicích následované pravidelnou autoterapií. Nezbytnou třešničkou na dortu je vzdělávání pacientů o správném používání těla, které předchází vzniku dalších problémů.

Už mnohokrát jsem se přesvědčila, že může být McKenzie metoda poslední záchrannou brzdou, která dokáže odvrátit nutnost chirurgického zákroku – a to nejen u vrcholových sportovců, ale i běžné populace, která v dnešní rychlé době odsunula naslouchání potřebám svého těla na druhou kolej. Během terapie se navíc naučíte, jak o svůj pohybový aparát samostatně pečovat, a tak nemusíte být celoživotně odkázáni na služby terapeuta.

 

Díky McKenzie metodě získáte přehled o autoterapii a cvičení pohybového aparátu. 

Mé zkušenosti a doporučení

Pro mně je McKenzie metoda první metodou volby při bolestech pohybového aparátu, a v podstatě ještě poslední záchrannou brzdou konzervativní terapie před chirurgickým zákrokem.

Pokud se trápíte s bolestmi a ještě jste nevyzkoušeli mechanickou diagnostiku a terapii, tak to zkuste, budete příjemně překvapeni.

Jak McKenzie metoda změnila život mým klientům?

Zlobí mne od dětství páteř... Na doporučení paní doktorky jsem se objednala na fyzioterapii. Mile jsem byla přijata a vyslechnuta. Potom mi byly doporučeny a předvedeny cviky, které mi bolest odstraňují a snižují. Dříve jsem nevěděla nic o této metodě. Teď ale cvičím pravidelně, vždyť to především pro sebe. Bolest ustoupila, mám usnadněné žití. Děkuji, jsem za to moc ráda.
A.R.Seniorka
Mám za sebou vyhřezlou plotýnku, která nese jistá pohybová omezení. Díky McKenzie metodě v podání Miriam Hrabinské mohu všechny sporty opět dělat naplno i těžké váhy mi nečiní takový problém. Díky McKenzie metodě se Vám "nezlepší jen záda", ale také pochopíte více své tělo a jak bolest putuje tělem a jak se vyvarovat akutním potížím.
Karel, 30 letPodnikatel